164Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

SEO Uyumlu Makale

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

 

Makele İçinde Kolay Erişim:

 

 

SEO Uyumlu Makale Nedir ?

Seo Uyumlu Makale Örneği

Başlık Kısmı

Bağlantılar ( URL Kısmı )

Meta Kısmı

Makale İçin Başlık Kısmı

İçerik Kısmı

SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir.?

 

SEO Uyumlu Makale Nedir ?

SEO Makale Sayısıyla Doğru Orantıda Artan Bir Grafik Çizmektedir. Makalelerin Sayısı, Niteliği, Özgünlüğü, Ve Kullanıcı Odaklı Sağladığı Fayda SEO İçin En Etkili Kriter Olarak Değerlendiriliyor. Sosyal Medyanın Gelişmesiyle, SEOnun Pabucu Yavaş Yavaş Dama Atılırken Google'ının Son Yaptığı Hamle İle SEO Ve Sosyal Medya Hala Çekişmesini Sürdürüyor, En Azından Durum Google İçin Hala Böyle. Büyük Kurumların Stratejileri Ziyaretçiyi Paralı Reklamlar Veya Arama Motorlarından Bulmak Daha Sonra Sosyal Medya Yardımıyla Müşteriyi Takipçi Haline Getirmektir. Dolayısıyla SEO, Çok Önem Vermemiz Gereken Bir Konu, Önümüzdeki Yıllarda Bu Böyle Olacak. Google'ının Son Güncellemesinden Önce En Kaliteli Baç linkleri Alan, Google'da En Tepeye Oturuyordu Google Panda Güncellemesinden Sonra İçerik Neredeyse Backlinkten Daha Önemli Hale Geldi. Bu Yazıda SEO Uyumlu Makalenin Nasıl Yazıldığını Örnekleri İle Öğreneceğiz.

Not: Bir Web Sitesine Ve Makale 'ye Başlamadan Önce Mutlaka Bir Kelime Analizi Yapılmalı, Doğru Anahtar Kelime Tespit Edilmeli Ve Bu Anahtar Kelime Üzerine Çalışma Yapılmalıdır.

Yalnız Şunda Söylemeden Edemeyeceğim: İnternet Üzerindeki Projenizin Başarısı Google 'ye Bağlıysa Şunu Aklınızdan Çıkartmayın, Google 'ye Bir Yazılım Gözüyle Bakmayı Ne Zaman Bırakırsanız, O Zaman Başarılı Olursunuz. Google Dünya Üzerindeki Hiçbir Yazılıma Benzemez.  Mühendisleri Sürekli Algoritmaları Geliştirir. Google'ının Amacı Arama Yapan Kullanıcılara En Doğru Ve En Sağlıklı Bilgiyi Sağlamaktır. Bu Yüzdende Aşağıdaki Kurallara Uymadan Önce, Makale'nizin Gerçekten İnsanlara Yarar Sağlayacağından Emin Olun. Çünki Google Sadece Aşağıdaki Verilerle İlgilenmiyor. Bundan Daha Önceki Verileri Alıyor, Değerlendiriyor Ve Bu Verilerle Karşılaştırıyor. Hatta Yenilenen Çeviri Algoritmaları İle İçeriğinizi Alternatif Dillerle Özgünlük Karşılaştırmasına Bile Tabi Tutuyor.

 

Seo Uyumlu Makale Örneği

Mesela Aşağıdaki Maddelerden Biri Şöyle: '' İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır. '' Google Çok Kapsamlı Araştırmalar Yaptıktan Sonra Yararlı Bir Makalenin En Az 300 Kelime Olabileceğini Hesaplamıştır Yada Bir Ziyaretçi, Sitede 3 Dakikadan Az Kalıyorsa Google'ının Düşüncesi '' Ziyaretçi Bu Siteden Yararlanmamıştır '' Oluyor. O Yüzden İlk Dikkat Etmeniz Gereken Şey Okuna Bilirliği Sağlamak Yani Makalenin Gerçekten Yararlı Olmalıdır. Önce Ziyaretçiyi Memnun Edeceksiniz Daha Sonra Google 'yi.

 

Başlık Kısmı

Başlık Anahtar Kelimeyi İçermeli

Başlık Anahtar Kelime İle Başlamalı

Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı

Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı

 

Bağlantılar ( URL Kısmı )

URL Anahtar Kelimeyi İçermeli

 

Meta Kısmı

Açıklama Kısmı Anahtar Kelimeyi İçermeli

Açıklama Kısmı En Fazla 160 Karakter Olmalıdır

Açıklama Kısmı Anahtar Kelime İle Başlamalıdır

 

Makale İçin Başlık Kısmı

Anahtar Kelime H1 Etiketi İle Kullanılmalıdır

H1 Etiketi Anahtar Kelime İle Başlamalıdır

Anahtar Kelime H2 Etiketi İle Kullanılmalıdır

Anahtar Kelime H3 Etiketi İle Kullanılmalıdır

 

İçerik Kısmı

İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır.

İçerikteki Anahtar Kelime Oranı 2.5-3.0% Olmalıdır.

Anahtar Kelime İçeriğin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

İçeriğin Görsellerinden En Az 1'İnin Ve Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalıdır.

Anahtar Kelime Kalın, İtalik Ve Altı Çizili Olarak İçerikte Yer Almalıdır.

İçerikte Anahtar Kelime İle Linkle nen Bir Giriş Birden Çıkış Linki Olmalıdır.

Anahtar Kelime İçeriğin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

 

Umarım Tavsiyeme Uyup Önce Ziyaretçinin Yararlana Bileceği Bir Makale Yazıp Daha Sonra Bu Maddelere Uymaya Gayret Gösterirsiniz. Bu Maddeler Hem İçeriğin Zengin Olmasını Sağlıyor Hemde Kullanıcının Makale 'yi Okurken Sıkılmamasını Sağlıyor.

Son Olarak WordPress Kullananlar İçin Bir Eklenti Tavsiye Etmek İstiyorum. Makale 'nizi Hazırladıktan Sonra Anahtar Kelimenizi Eklentiye Kayıt Ediyorsunuz Ve Eklenti Yukarıdaki SEO Kurallarının Hepsini Kontrol Ediyor Daha Sonra Size Hangilerinin Eksik Olduğunu Ve Makale'nizin SEO Puanının Kaç Olduğunu Gösteriyor. Hatta Bazı Maddeleri Gözden Kaçırmışsanız ( Kalın, İtalik, Ve Altı Çizili, ) Eklenti Sizin Yerinize Bu Kuralları Makale 'nize Uyguluyor.

 

SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir ?

Dediğim Gibi Google Her Geçen Gün Mühendisleri Tarafından Geliştiriliyor Ve Şuan İçin 200 Civarı SEO Kriterinin Olduğu Var Sayılıyor. Gittiğim Bir Seminerde Bir Google Çalışanı Şunu Söylemişti: Siz Bir Mühendisin Yanına Gittiğinizde Karallar Gereği Mühendis Önce Bilgisayarının Ekranını Kapatmak Zorundadır. Aksi Taktirde Sizinle Konuşamaz, Hiç Bir Şekilde Ekranı Kimseye Gösteremez Sadece Mühendisler Aralarında Bu Kuralı Uymalıdır.

Gördüğünüz Gibi Bu Kuralları &100 Öğrenmek Çok Zor Fakat Tahmin Ve Daha Sonrasında Test Yoluyla Bu Kuralları Öğrene Bilirsiniz. Sizden İstediğim Şu Sorunun Cevabını Vermeniz, Sizce Google Arama Sonuçlarına Etki Eden Faktörler Ne Ola Bilir. ? Ne Kadar Uçuk, Ne Kadar Saçma Bir Cevap Aklınıza Gelmişse Bile Duymak İstiyorum. Benim Aklıma Gelen Cevaplardan Biri. Bence Google, Sitede Ki Sosyal Medya Hesaplarını Örümcekleri Yardımıyla Tespit Ediyor, Takipçi, Takip, Ettikleri Ve Gönderi Sayılarını İnceliyor. Buda Bir SEO Kriterini Oluşturuyor. Bu Değerle Bir Birlerine Ve Genele Ne Kadar Orantılıysa Okadır Artı Puan Veriliyor. Ne Kadar Çok Kişinin Fikrini Duyarsak Okadır Çok Teorimiz Ve Test Etme Şansımız Olur. Daha Çok Teoriye Ulaşa Bilmemiz İçin Yazıyı Aşağıdaki Yorum Kısmından Belirtiniz Bize.

Yazar : YıLmaZ
07 Nis 2019
88 Görüntüleme

Tags:


  1. seo

    27/04/2019 21:11  

    güzel ve başarılı bir çalışma emeğine sağlık kardeşim.

Gönder